Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /samiosobie/templates/yoo_master/warp/systems/joomla/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /samiosobie/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

"Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują” cyt. Ezra Pound

Opublikowano w Aktualności

Tradycja to nie tylko sentyment. Tradycja daje nam to, co czego często nam brakuje – poczucie bezpieczeństwa. W myślach wracamy do dzieciństwa, przypominamy sobie rodzinne zwyczaje.

Dla dzieci niepełnosprawnych bezpieczeństwo i akceptacja społeczna jest bardzo ważna. Dlatego właśnie nawiązanie do tradycji będzie tematem naszej akcji: „Drugie Oblicze Olkuskiego Garnka”. Jak sama nazwa wskazuje głównymi bohaterami będą garnki, nasze olkuskie, słynne na całym świecie garnuszki. Dzięki uprzejmości firmy Traditional Polish Style Sp. z o.o. otrzymaliśmy100 sztuk garnków pochodzących ze specjalnej linii produkcyjnej, które wspólnie z dziećmi ozdobimy trzema technikami plastycznymi – malowanie farbami akrylowymi, decoupage oraz poprzez naklejanie gotowych wzorów.


Garnuszki przeznaczone do malowania wymagają specjalnego przygotowania. Dzisiejszego ranka Kawiarenka „Pod Parasolem” zamieniła się w pracownie artystyczną. Każda mama wyposażona w papier ścierny, szlifowała garnuszek żeby pokryć go białą farbą emulsją. Wszystko po to, żeby podczas wspólnego malowania, farba pięknie pokrywała garnuszek i nie sprawiała problemów. Następny etap pracy w środę. Naczynia trzeba pokryć kolejną warstwą białej farby a z serwetek stołowych powycinać motywy, które użyjemy w technice decoupage.

Tu nasza prośba!
Każdy kto posiada „zbędne” serwetki, cierpliwość i dużo chęci jest niezbędny. Zapraszamy !!!

Przypominamy, że akcja „Drugie Oblicze Olkuskiego Garnka” odbędzie się 30 maja w godzinach od 10.00 do 12.00 podczas Dni Olkusza. Do wspólnej zabawy zapraszamy nie tylko dzieci. Mamy nadzieję, że do niej dołączą również dorośli.

Fotorelacja: https://www.youtube.com/watch?v=PvMq8JhGiAg

Nasi Partnerzy

Zespól Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu
ul. J. Kochanowskiego 2
32-300 Olkusz

Nasi Partnerzy

Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Klika"
ul.Stolarska 12
31-043 Kraków

Nasza strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.