Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /samiosobie/templates/yoo_master/warp/systems/joomla/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /samiosobie/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

„Drugie oblicze olkuskiego garnka” - spotkanie integracyjne rodzin podczas "Dni Olkusza".

Opublikowano w Aktualności

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu wraz grupą inicjatywną rodzin organizuje podczas Dni Olkusza 30 maja 2015r. od godziny 10.00 do 12.00 plenerowe spotkanie integracyjne rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym z lokalną społecznością pod hasłem „Drugie oblicze olkuskiego garnka”. Planujemy zorganizować spotkanie rodzin, podczas którego przeprowadzimy warsztaty plastyczne z wykorzystaniem emaliowanych garnków, wyzwalając u uczestników spotkania własną wizję i kreatywność nowoczesnego wiosennego garnka olkuskiego. Równolegle grupa rodzin w ramach „wolontariatu rodzinnego” chciałaby zaprezentować nowy rodzaj spotkań integracyjnych dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym działających przy naszym Stowarzyszeniu.


Aby podnieść rangę wydarzenia integracyjnego i zwrócić szczególną uwagę społeczności naszego miasta na problem niepełnosprawności, pragniemy aby w warsztatach plastycznych wzięły udział osoby znane w środowisku olkuskim. Rezultatem warsztatów będzie wystawa poplenerowa garnków z nowym kreatywnym obliczem, opracowanie kalendarza ze zdjęciami uczestników oraz przeprowadzenie aukcji, z której dochód przeznaczony będzie na rzecz dzieci niepełnosprawnych. W akcje zaangażowani będą  wolontariusze – licealiści skupieni  w Klubach Wolontariusza działających pod egidą  Centrum Wolontariatu działającego przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym "Res Sacra Miser" w Olkuszu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu integracyjnym.

W imieniu własnym i rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi
Zarząd Stowarzyszenia "Res Sacra Miser" w Olkuszu

Osobą koordynującą przedsięwzięcie i udzielającą szczegółowych informacji ze strony stowarzyszenia jest Pani Anna Skręt tel. 660 246 386.

Nasi Partnerzy

Zespól Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu
ul. J. Kochanowskiego 2
32-300 Olkusz

Nasi Partnerzy

Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Klika"
ul.Stolarska 12
31-043 Kraków

Nasza strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.