Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /samiosobie/templates/yoo_master/warp/systems/joomla/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /samiosobie/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Drugie oblicze olkuskiego garnka

Opublikowano w Aktualności

     Raz, raz.. próba mikrofonu. Słychać mnie głośno i wyraźnie? No to zaczynamy ;)

   Długo oczekiwany Integracyjny Poranek „Drugie oblicze olkuskiego garnka” za nami. Emocje i strach, jakie towarzyszyły nam w rannych przygotowaniach są nie do opisania. Punktualnie po 8 00 omijając barierki wjeżdżamy na rynek. Czekając na Panią Anię Skręt i namiot firmy Supron1 wykładamy przywiezione z kawiarenki rzeczy. Coraz bliżej rozpoczęcia i coraz więcej do zrobienia. Panowie rozkładają namiot, Asia wiążę kokardki na przygotowanym banerze. Jeszcze tylko folia zabezpieczająca na podłogę i już ruszamy z przygotowaniem stanowisk do pracy. Stoliki, kocyki, farbki, naklejanki. Gotowe. Na rynku pojawia się coraz więcej osób. Wolontariuszki wprowadzają pierwszych odważnych. Każdy znajduje coś odpowiedniego dla siebie. Namiot wypełniony po brzegi a śmiech rodziców i dzieci niesie się przez cały rynek, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Wracając wspomnieniami do soboty, gęsia skórka pojawia się na plecach. Trudno opisać ogromną radość, jaka nam towarzyszyła do końca dnia. Ogromny odzew wśród zainteresowanych akcją przerósł nasze oczekiwania. Energia tego dnia dała nam ogromną moc i już planujemy kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci niepełnosprawnych z lokalną społecznością. Przygotowania do tego dnia nie były łatwe, wymagały dużo pracy i zaangażowanie osób, które w codziennym życiu muszą mierzyć się z przeszkodami do pokonania. Pokuszę się o subiektywną ocenę, że każdy z nas zrobiłby jeszcze więcej, bo emocje po tym happeningu wszystko wynagradzają.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli nas w tym dniu swoją obecnością, zaangażowaniem.

Wielkie dzięki za obecność dla Pani Barbary Rzońca- Radnej Powiatu, Pana Posła Jacka Osucha, Pana Wójta Krzysztofa Dudzińskiego, Pana Wojciecha Chmielewskiego, Pana Radnego  Powiatu Ryszarda Januszka wraz  z żoną, Pana Marcina Cockiewicza wraz z żoną. Dzięki Państwa obecności nasze spotkanie nabrało bardziej uroczystej formy.

Ogromne podziękowania dla Artystów, którzy swoją obecnością zadbali o przepiękny wygląd naszych garnuszków: Pani Zofii Wywioł, Pani Klaudii Zub – Piechowicz, Panu Stanisławowi Stachowi. Dziękujemy Pani Renacie Czerwonce zajmującej się stanowiskiem decupage. Garnuszki są piękne. Jesteśmy pewni, że podczas aukcji będą zbierać najwyższe noty.

Wielkie podziękowania na ręce Pana Daniela Więzika prezesa Firmy Traditional Polish Style sp.z o.o za nieodpłatne przekazanie 100 emaliowanych olkuskich garnków. Dziękujemy firmie Supron1 za udostępnienie namiotu.

Dziękujemy wszystkim obecnym. Bez tak licznego udziału o naszym integracyjnym poranku nie byłoby tak głośno.