Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /samiosobie/templates/yoo_master/warp/systems/joomla/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /samiosobie/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

"W krainie baśni naszych rodziców i dziadków"

Opublikowano w Aktualności

19 lutego rodzice z dziećmi z „Kawiarenki pod Parasolem” po raz kolejny zorganizowali spotkanie tym razem zapraszając również swoje babcie i dziadków z okazji obchodów ich święta. Impreza „W krainie baśni” to międzypokoloeniowe integracyjne spotkanie, które odbyło się w atmosferze lat 60, 70,-80-tych .Aby oddać  ducha tych czasów i przenieś dziadków do ich czasów młodości z dużym wyprzedzeniem  szykowano się do tego .Przewietrzono rodzinne i sąsiedzkie piwnice i strychy. Zmysły wyostrzono na przedmioty z tamtych lat. Co  wpadło  w ręce a było  wspomnieniem dzieciństwa nie tylko rodziców  ale i dziadków przeniesiono  do Sali w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym. Tu dzięki zaangażowaniu rodziców utworzono PRL-owską kuchnię łazienkę pokoje z typowymi gadżetami  dla tych pomieszczeń.

Nie zapomnieliśmy  również o zdjęciach rodzinnych. Była  okazja na wspomnienia i czas na   rozpoznawanie się   nawzajem. Przed imprezą otworzyliśmy  też szacowne szafy naszych babć i wybraliśmy  kultowe ubrania (buty, bluzeczki z wprasowankami, kolorowe sukienki i garsonki bistorowe, pończochy  nylonowe, płaszcze ortalionowe, futra, nylonowe koszulki non iron. Niektóre ubrania pachniały jeszcze  Pewexem .Nie zabrakło też ubrań roboczych i wałków na głowie pań. Aby wspomnienia były miłe przygotowano tez odpowiedni repertuar muzyczny. Muzyka sączyła się z gramofonu, na którym kręciły się płyty winylowe. Nad zabawami integracyjnymi czuwał z prawdziwego zdarzenia wodzirej. Ze zdjęć i plakatów rozwieszonych na ścianach  spoglądali na nas  przodownicy pracy z tamtej epoki.

Ponieważ zabawa przebiegała dość długo goście mogli coś przekąsić. Nie mogło oczywiście zabraknąć pysznych ciast upieczonych przez mamy i babcie. .Znalazły się tez kultowe smaki dzieciństwa, paluszki, kaszaneczka, salcesonik, kiszony ogórek.  Popijane  było  kawą herbatką oranżadką,  oczywiście z musztardówki lub emaliowanego garnuszka.

W kąciku zabaw można było zagrać w typowe gry tamtych czasów: klasy, hula–hop, bierki, pchełki, gumę.

Nasi Partnerzy

Zespól Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu
ul. J. Kochanowskiego 2
32-300 Olkusz

Nasi Partnerzy

Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Klika"
ul.Stolarska 12
31-043 Kraków

Nasza strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w swojej przeglądarce.